KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206171
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 6 februari 2023
kl 20:42:55
Otto Gripenswärd
Läs mer om Otto Gripenswärd